Plac Unii

Puławska 2, Warszawa

Opis - Plac Unii

Podstawowe informacje

Plac Unii City Shopping to centrum handlowe w Warszawie, zlokalizowane w pobliżu placu Unii Lubelskiej, pomiędzy ulicami Puławską, Waryńskiego i Boya-Żeleńskiego.

 

Centrum zostało otwarte w październiku 2013 roku i stanowi integralną część wielofunkcyjnego kompleksu Plac Unii oferującego około 41 000 m2 powierzchni biurowej klasy A+, gdzie wiele prestiżowych firm ma swoje siedziby, w których pracuje około 4 000 pracowników biurowych. Na 15 500 m2 powierzchni handlowej mieści się około 80 sklepów, punktów usługowych oraz restauracji i kawiarni.

 

Główni najemcy: Supersam, Zara, Masimo Dutti, H&M, Benetton, Empik, Kruk, Smyk.

 

Lokalizacja i dojazd

Doskonała lokalizacja przy placu Unii Lubelskiej, na pograniczu Śródmieścia i Mokotowa zapewnia szybkie połączenia z pozostałymi dzielnicami miasta. Obiekt znajduje się zaledwie  5 min jazdy samochodem od ścisłego Centrum, 10 min od Dworca Warszawa Centralna, 15 min od Lotniska Chopina i 15 min od Południowej Obwodnicy Warszawy.

 

Atutem centrum jest także łatwy dostęp do komunikacji miejskiej - 10 linii autobusowych, 6 linii tramwajowych oraz stacji metra „Politechnika”. Przy wejściu do obiektu znajduje się stacja rowerowa Veturilo.

 

Liczba miejsc parkingowych

500 miejsc do dyspozycji Klientów na wygodnym parkingu podziemnym. 

 

Zasięg oddziaływania

W najbliższej strefie zasięgu centrum handlowego Plac Unii City Shopping mieszka ponad 340 000 osób (mieszkańcy Mokotowa i południowej części Śródmieścia).

 

Atuty projektu/ dodatkowe informacje

Plac Unii City Shopping jest projektem typu "one-stop-shop” spełniającym codzienne potrzeby klientów. Pod jednym dachem klienci znajdą m.in. supermarket, rozmaite punkty usługowe, sklepy convenience, restauracje, kawiarnie oraz bogatą ofertę sklepów odzieżowych.

 

66% klientów odwiedza Plac Unii przynajmniej raz w tygodniu, zaś 45% 2-3 razy w tygodniu.

 

Architektura Placu Unii nawiązuje do jednego z najstarszych i najbardziej znanych nowojorskich drapaczy chmur – Flatiron Building. Koncepcja opracowana przez renomowaną pracownię APA Kuryłowicz & Associates charakteryzuje się wizjonerskim połączeniem jakości i funkcjonalności z estetyką, jak również nowoczesności z historycznym kontekstem lokalizacji.

 

Napisz do nas

Szczegółowe informacje – Plac Unii

Rodzaj
Tradycyjne centrum handlowe
Status
Istniejący
Data oddania do użytkowania
2013 Q4
GLA
10 500 m2
Zielony certyfikat
BREEAM
Liczba miejsc parkingowych
500
Liczba lokali handlowo-usługowych
73
Hipermarket/supermarket
Carrefour
Strona www
www.placunii.pl

Obiekty handlowe w mieście

Niniejsze warunki mają charakter informacyjny oraz nie stanowią oferty zawarcia jakiejkolwiek umowy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks Cywilny (Dz.U. z 1964 roku, nr 16, poz. 93 z późniejszymi zmianami).