1668513448

Kielce: nowe hipermarkety w dwóch z czterech centrów handlowych

W Kielcach klienci mają do dyspozycji cztery główne centra handlowe o łącznej powierzchni ponad 150 tys. mkw. (obiekty powyżej 5 tys. m2). Średni współczynnik pustostanów w mieście przekroczył nieznacznie poziom 4%.

Galeria Echo jest największym obiektem w Kielcach. Cieszy się dużą popularnością. Zamknięty hipermarket Tesco zastąpiony został przez sklep Carrefour. Największe wakaty w centrum to przestrzeń na ostatnim piętrze, a także lokal po zamkniętym sklepie Go Sport.

Najmłodszym obiektem jest Galeria Korona, powstała dekadę temu i funkcjonująca w centrum miasta. Choć to w Galerii Korona odnotowaliśmy największą liczbę pustostanów, to są to lokale o mniejszej średniej powierzchni niż w Galerii Echo. Do największych zmian względem ostatniego badania doszło na parterze, w rejonie wejścia od strony ulicy Warszawskiej – pojawił się tam m.in. sklep Action czy pierwszy w województwie świętokrzyskim sklep Papiernik by Empik.  W 2021 roku w Galerii Korona pojawił się również sklep Half Price.

Centrum Radomska i Pasaż Świętokrzyski – to dzielnicowe galerie, zlokalizowane na obrzeżach miasta. Pierwsze z nich – to ponad 20-letnie centrum. Pomimo swojego wieku, wciąż charakteryzuje się niskim współczynnikiem pustostanów. W czasie pandemii otwarto tam sklep TEDi. Młodszy o kilka lat Pasaż Świętokrzyski doczekał się zmiany operatora spożywczego – hipermarket Leclerc został zastąpiony przez Kaufland. Do najemców dołączył również sklepy sieci Dealz oraz Action – dla tej drugiej była to dwusetna placówka w Polsce. Pozostałe zmiany dotyczą przede wszystkim operatorów standów.