1671204894

Warszawa: Plac Pięciu Rogów wrócił na mapę handlowo-usługową Warszawy

Saska Kępa

Letni obchód głównych ulic handlowych w Warszawie zaczęliśmy od ulicy Francuskiej, gdzie na 100 spisanych lokali aż 43 stanowią lokale gastronomiczne. Pojawiły się nowe kulinarne miejsca spotkań w tym m.in. Restauracja Mon Ami by Saint Jacques, która specjalizuje się w kuchni francuskiej i jest nową odsłoną zamkniętej w czasie pandemii restauracji Saint Jacques, która działała przez prawie 10 lat przy ulicy Świętokrzyskiej, Andrzejewski PRZYJACIELE: Bistro Cafe czy też zupełnie nowy format Bar Mleczny Miły, który zajął lokal po punkcie Xero przy Rondzie Waszyngtona.

Śródmieście

Nie obyło się bez zaskakujących zamknięć lokali gastronomicznych, które na mapie Warszawy z powodzeniem funkcjonowały od lat, jak np. BrowArmia Królewska będąca jednym z większych powierzchniowo lokali w Warszawie, mieszcząca się u zbiegu ulic Królewskiej i Krakowskie Przedmieście.

W Domach Towarowych Wars Sawa Junior w lokalu niegdyś zajmowanym przez Empik, otwarto pierwszy w Polsce salonu japońskiej marki UNIQLO (otwarcie: październik 2022).

W odniesieniu do najemców, których lokale znajdują się przy ulicach handlowych, warto zwrócić uwagę na Aleje Jana Pawła II i budynek Atrium International Business Centre, który pustoszeje, a jego właściciel już wkrótce zapowiada prezentację swojego nowego projektu, który ma stanąć w miejscu obecnego biurowca a swoje miejsce ma tu znaleźć hotel oraz biurowiec z rozbudowanym parterem, przeznaczonym na nowe lokale handlowo- usługowe.

Nie można też zapomnieć o placu Pięciu Rogów będącym łącznikiem ulicy Chmielnej. Po prawie półtorarocznym remoncie wracają w to miejsce nowe lokale a wraz z nimi mieszkańcy i turyści. W dwupoziomowym lokalu po restauracji Sphinx, który został zamknięty w 2020 pojawił się nowy lokal gastronomiczny Prosty Temat będący konceptem działającym w segmencie casual dining. Także nowy najemca z branży gastronomicznej przygotowuje swój lokal w miejscu dotychczasowego salonu sieci Plus w Nowym Domu Jabłkowskich, na otwarcie czekamy do listopada.