Blue City

Al. Jerozolimskie 179, Warszawa

Opis - Blue City

Podstawowe informacje

Centrum handlowe Blue City powstało w 2004 roku w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 179. Ten nowoczesny budynek o łącznej powierzchni 185 000 m2 łączy w sobie funkcję handlową, rozrywkową i biurową. Część handlowa zajmuje 63 400 m2, natomiast część biurowa gdzie zatrudnionych jest około 3 000 pracowników zajmuje 31 000 m2. Budynek oferuje na 6 poziomach ponad 200 lokali handlowo-usługowych, fitness klub, strefę zabaw dla dzieci, klinikę medyczną, delikatesy Piotr i Paweł, a dla szukających odpoczynku dużą i komfortową strefę food court z 25 lokalami gastronomicznymi. W centralnym punkcie centrum znajduje się plac, na którym cyklicznie organizowane są wydarzenia tematyczne będące rozrywką dla całej rodziny. W okolicy Blue City znajduje się wiele osiedli mieszkaniowych oraz kompleks budynków biurowych Jerozolimskie Business Center. 

Lokalizacja i dojazd

Centrum handlowe Blue City zlokalizowane jest w dzielnicy Ochota. Lokalizacja zapewnia bardzo dobry dojazd do lotniska oraz  centrum Warszawy, zarówno komunikacją miejską jak i samochodem. Pod centrum handlowym znajduje się także postój taksówek, a w odległości około 1 km stacja kolejki podmiejskiej.

Liczba miejsc parkingowych

Łączna liczba miejsc parkingowych Blue City wynosi około 2500. 1500 miejsc parkingowych znajduje się na parkingu wielopoziomowym, 600 miejsc w ogrzewanym garażu i do 400 na parkingach zewnętrznych.

Zasięg oddziaływania

W najbliższej strefie zasięgu centrum handlowego Blue City mieszka około 800 000 mieszkańców, a Alejami Jerozolimskimi codziennie przejeżdża około 80 tysięcy samochodów. Według badań aż 98,3% mieszkańców Warszawy ma świadomość istnienia centrum handlowego Blue City i w badaniu oceniają je bardzo wysoko.

Atuty projektu/ dodatkowe informacje

Blue City jest unikalnym projektem w skali kraju. Jest to centrum czwartej generacji, łączące w sobie funkcję handlową, rozrywkową i biurową. Obiekt był wielokrotnie wyróżniany za komfort zakupów oraz przyjazność klientom. Za proekologiczność i działania przyjazne dla środowiska Blue City otrzymało certyfikat BREEAM In-Use. Centrum handlowe oferuje szeroką ofertę zakupową, a dla klientów szukających rozrywki i miejsca do spędzenia wolnego czasu oferuje dużą strefę wypoczynkowo-restauracyjną.

Napisz do nas

Szczegółowe informacje – Blue City

Rodzaj
Tradycyjne centrum handlowe
Status
Istniejący
Data oddania do użytkowania
2004 Q2
Rok modernizacji
2014
GLA*
67 000 m2
Zielony certyfikat
BREEAM
Liczba miejsc parkingowych
2 500
Liczba lokali handlowo-usługowych
200
Hipermarket/supermarket
Eurospar
Strona www
bluecity.pl

Obiekty handlowe w mieście

* Dane pochodzą od właściciela/dewelopera nieruchomości

Niniejsze warunki mają charakter informacyjny oraz nie stanowią oferty zawarcia jakiejkolwiek umowy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks Cywilny (Dz.U. z 1964 roku, nr 16, poz. 93 z późniejszymi zmianami).