1671195932

Kraków: Gastronomiczne nowości na Szerokiej

Letni obchód głównych ulic handlowych w Krakowie objął 7 ulic i w tym dwa tzw. miejsca spotkań (destination place) w sumie 472 lokale handlowe w tym 18 wakatów, 35 sklepów z pamiątkami i aż 235 lokali gastronomicznych. Gastronomiczne nowości zawitały na Szeroką 22 gdzie w miejscu dotychczasowego wakatu została przeniesiona restauracja Al. Medina serwująca kuchnię arabską, która przed pandemią mieściła się niedaleko bo na sąsiedniej ulicy Dajwór.

Restauracja ta stała się jednym z 94 lokali gastronomicznych krakowskiego Kazimierza, które w ramach wybranych przez nas miejsc (ulica Szeroka, Plac Nowy, Józefa, Skwer Judah) monitorujemy od kilku lat.

Niespodzianek wśród najemców nie ma także na Rynku Głównym i w jego okolicach. Do lokalu, który do tej pory  był wynajmowany przez sklep odzieżowy TATUUM wprowadził się najemca z branży gastronomicznej Nakielny Resto. Tuż obok pod adresem Rynek Główny 34 nastąpiła zmiana najemcy- do tej pory w tym miejscu mieściło się Polonia Wax Museum – Figury Woskowe, które jednak w ostatnim roku zmieniło swoja lokalizację na ulicę Floriańską 32, lokal przy rynku nie został pusty gdyż nowym najemcą został lokal gastronomiczny Międzymiastowa serwujący kuchnię kontynentalną.

Obserwując zmiany zachodzące na krakowskich ulicach nie zauważyliśmy nadmiernego wzrostu pustostanów i tak od naszego ostatniego obchodu, puste lokale zostawił po sobie m.in. sklep Camper mieszczący się przy ulicy Floriańskiej, sklep z modą damską także przy Floriańskiej czy Chipsy King – frytki belgijskie mieszczący się przy ulicy Szewskiej.